Ile kosztuje otworzenie sklepu internetowego?

kalkulacje

Założenie własnej działalności gospodarczej jest czymś, o czym marzy wielu z nas. Pracowanie na własny rachunek to wybawienie dla tych, którzy maja dosyć życia w korporacji i to za śmiesznie niską płacę. Ciekawą opcją jest zdecydowanie się na prowadzenie e-biznesu. Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że sklepy online cieszą się coraz większym powodzeniem. Jako, że żyjemy w dobie wszędobylskiego Internetu, coraz chętniej i częściej robimy zakupy w Sieci, co wiąże się z licznymi korzyściami dla obu stron. Czy warto więc założyć sklep online? Jaka jest cena sklepu internetowego?

Ile wynosi koszt sklepu internetowego?

To, ile przyjdzie nam zapłacić za założenie sklepu internetowego, zależy od wielu czynników. Bardzo duże znaczenie odgrywa technologia, na którą się zdecydujemy. W przypadku rozwiązań dedykowanych trzeba liczyć się z wysokimi kosztami, które sięgają minimum kilku tysięcy złotych wzwyż. Im większy sklep, tym większe koszty. Inną opcją jest darmowe oprogramowanie, ale do tego dochodzą jeszcze koszty związane z zatrudnieniem programisty, opłaty za domenę czy serwer. Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest SaaS, gdzie przyjdzie nam płacić jedynie kilkadziesiąt złotych miesięcznie.

Nie obejdzie się też bez kosztów dodatkowych typu stworzenie regulaminu, skorzystanie z usług firmy kurierskiej, koszty magazynu, koszt pracowników. Jako, że w Sieci panuje spora konkurencja, to koniecznością jest wręcz zainwestowanie w promocję e-sklepu. Im większy e-biznes, tym bardziej potrzebni będą specjaliści ds. PR i marketingu. Firmowy budżet przeznaczany jest także na pozyskiwanie nowych klientów poprzez artykuły sponsorowane, Facebook Ads czy Google Adwords. W przypadku reklamy również możemy postawić na profesjonalne rozwiązania, co oczywiście nie jest tanie.

Leave a Comment